Index
Wszystko A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Ł

Adresy w dawnej Łodzi
Andrzeja 10 (Struga)
Zbór braci Morawskich.
Andrzeja 14 (Struga)
Tkalnia kortów Franciszka Kindermanna.
Andrzeja 27 (Struga)
Fabryka przyborów tkackich i rowerów braci Lange.
Andrzeja 80 (Struga)
Apretura Ludwika Rankę.
Anny 25 (Mickiewicza)
Przędzalnia i tkalnia wełny A. Tykocinera.
Anny 6 (Piłsudskiego)
Apretura Henryka Kadlera.
Benedykta 17 (6 - go Sierpnia)
Przędzalnia wełny Henryka Federa i H. Vive.
Benedykta 61 (6 - go Sierpnia)
Farbiarnia przędzy Hermana Bechtolda i Albina Seilera.
Benedykta 70 (6 - go Sierpnia)
Przędzalnia wełny Henryka Scholtza.
Benedykta 76 (6 - go Sierpnia)
Koszary artylerii.
Benedykta 80 (6 - go Sierpnia)
Fabryka farb Josela Rosenblatta.
Cegielniana 1 (Więckowskiego)
Tkalnia ręczna wełny i pluszu Karola Kippera.
Cegielniana 13 (Więckowskiego)
Tkalnia i apretura wyrobów jedwabnych Schmitza i van Endera.
Cegielniana 2 (Więckowskiego)
Bank Państwa (Oddział).
Cegielniana 55 (Jaracza)
Skład bawełny braci Schlossberg.
Cegielniana 62 (Jaracza)
Gimnazjum żeńskie (hotel Klukas).
Cegielniana 68 (Jaracza)
Tkalnia wyrobów wełnianych Anopow i Goldblum.
Cegielniana 70 (Jaracza)
Stolarnia parowa Karola Wutke.
Cegielniana 71 (Jaracza)
Przędzalnia wełny Wilhelma Metnera.
Cegielniana 77 (Jaracza)
Fabryka wyrobów miedzianych armatury Edmunda Stefanusa.
Cegielniana 80 (Jaracza)
Tkalnia i farbiarnia wyrobów wełnianych Stiller i Bielszowski.
Cegielniana 89 (Jaracza)
Przędzalnia wełny Adolfa Dobranickiego.
Cegielniana 9 (Więckowskiego)
Wyroby wełniane i trykotaże Markusa Fuchs.
Cegielniana 90 (Jaracza)
Przędzalnia bawełny, tkalnia wełny Jakuba Kestenberga.
Cegielniana 92 (Jaracza)
Parowa stolarnia Olszera i Szczecińskiego.
Cegielniana 97 (Jaracza)
Zarząd lasów.
Cmentarna 19
Wytwórnia nagrobków Augusta Fibigera.
Cmentarna 7
Zakład kamieniarski Antoniego Urbanowskiego.
Drewnowska 43
Apretura Jana Stiilda.
Drewnowska 77/81
Apretura i farbiarnia Aleksandra Damskiego.
Drewnowska 94
Wykończalnia Saengera.
Drewnowska 98
Rzeźnia.
Dzielna 13 (Narutowicza)
Fotografia i litografia Leopolda Zonera.
Dzielna 16 (Narutowicza)
Tkalnia chustek wełnianych i kortów Ferdynand Rathe i Hugo.
Dzielna 18 (Narutowicza)
Teatr niemiecki „Thalia” i sala koncertowa I. Vogla.
Dzielna 31 (Narutowicza)
Szkoła Aleksandryjska.
Dzielna 36 (Narutowicza)
Przędzalnia wigonii Juliusza Joba.
Dzielna 42 (Narutowicza)
Przędzalnia wełny i niciamia Gustawa Schrerra.
Długa 129 (Stefanowskiego)
Przędzalnia wełny Datyner i Trilling.
Długa 13 (Gdańska)
Więzienie.
Długa 141 (Stefanowskiego)
Towarzystwo Akcyjne wyrobów bawełnianych i wełnianych Szai Rosenblatta.
Długa 40 (Gdańska)
Wyrób chustek wełnianych Mojżesza Wachsa.
Długa 53 (Gdańska)
Fabryka koronek i tasiemek Rudolfa Kellera.
Długa 79 (Gdańska)
Wyrób pudełek Berger i Orbach.
Ewangelicka 11 (Roosevelita)
Towarzystwo Wzajemnego Kredytu Przemysłowców Łódzkich.
Golca 11 (Milczarskiego)
Zakład kąpielowy Karola Schultza.
Główna 4
Tkalnia Floryana Jarischa.
Główna 48 (Piłsudskiego)
Skład wyrobów spirytusowych braci Bóhme.
Jakuba 16
Młyn parowy Berka Wiązowskiego.
Juliusza 21 (Dowborczyków)
Przędzalnia wełny Teodora Meyerhoffa.
Juliusza 28 (Dowborczyków)
Fabryka pluszu i aksamitu F Finstera i Fiala.
Juliusza 29 (Dowborczyków)
Fabryka waty Ottona Thienemanna.
Juliusza 34 (Dowborczyków)
Stolarnia i ślusarnia Juliusza Zielke.
Karola 11 (Żwirki)
Przędzalnia wełny Kwaśnera i Lindenfelda.
Karola 17 (Żwirki)
Fabryka maszyn Ewalda Kerna.
Karola 19 (Żwirki)
Tkalnia bawełny Judela Bary.
Karola 3 (Żwirki)
Przędzalnia bawełny Karola Haeblera.
Karola 32 (Żwirki)
Farbiarnia Juliusza Fritsche.
Kątna 38 (Wróblewskiego)
Przędzalnia kamgarnu Leona Allarta i spółki.
Kątna 5 (Wróblewskiego)
Tkalnia „Tivoli” i przędzalnia bawełny K. Scheiblera.
Kątna 6 (Wróblewskiego)
Przędzalnia wełny Landau i Weil.
Konstantynowska (Legionów)
Koszary 37 Pułku Jekaterynburskiego.
Konstantynowska 101 (Legionów)
Farbiarnia i apretura braci K. i J. Szymańskich.
Konstantynowska 14 (Legionów)
Teatr „Arkadia” F Sellina.
Konstantynowska 2 (Legionów)
Magazyn ubiorów męskich Juliusza Hoffsteina.
Konstantynowska 28 (Legionów)
Druk i litografia Jana Petersilge.
Konstantynowska 4 (Legionów)
I oddział straży pożarnej.
Leszno 17 (Żeligowskiego)
Fabryka pluszu G. Neumarka.
Mikołajewska 10 (Sienkiewicza)
Apretura wełny Albina Herschela.
Mikołajewska 3 (Sienkiewicza)
Skład manufaktury Schwarz, Bimbaum i Loewe.
Mikołajewska 35 (Sienkiewicza)
Zjazd Sędziów Pokoju.
Mikołajewska 37 (Sienkiewicza)
Magazyn Rosyjskiego Towarzystwa Transportowego.
Mikołajewska 38 (Sienkiewicza)
Kościół Podwyższenia św. Krzyża.
Mikołajewska 44 (Sienkiewicza)
Męskie gimnazjum rządowe.
Mikołajewska 5 (Sienkiewicza)
Przędzalnia wełny Izydora Birnbauma.
Mikołajewska 60 (Sienkiewicza)
Kościół ewangelicki św. Jana.
Mikołajewska 76 (Sienkiewicza)
Farbiarnia wełny Waldemara Vorwerka.
Mikołajewska 78 (Sienkiewicza)
Fabryka przyborów tkackich F. Greenwooda.
Mikołajewska 84 (Sienkiewicza)
Fabr. pończoch i rękawiczek Winklera i Gartnera.
Milsza 17 (Kopernika)
Fabryka szpulek Henryka Wiss.
Milsza 28 (Kopernika)
Fabryka taśmy gumowej Emila Wicke.
Milsza 3 (Kopernika)
Fabryka koronek, taśm i guzików Ernesta Wewera.
Milsza 51 (Kopernika)
Przędzalnia, tkalnia i apretura sukna Fryderyka Abla.
Milsza 53 (Kopernika)
Browar „Łódź” Roberta Schnerra.
Milsza 58 (Kopernika)
Fabryka gilz przędzalniczych Leonida Tópfera.
Nawrot 26
Pracownia malarska Nordbrucha i Jungnikela.
Nawrot 27
Kościół baptystów.
Nowocegielniana 15 (Więckowskiego)
Tkalnia i apretura wełny Władysława Barucha.
Nowomiejska 14
Fabryka mydła i świec Juliusza Handke.
Nowomiejska 18
Skład żelaza Mordki Czernielewskiego.
Nowotargowa 1 (Sterlinga)
Szpital żydowski im. Poznańskich.
Nowotargowa 27 (Sterlinga)
Areszt miejski.
Nowy Rynek 1 (pl. Wolności)
Magistrat.
Nowy Rynek 14 (pl. Wolności)
Szkoła Rzemieślnicza.
Nowy Rynek 2 (pl. Wolności)
Apteka M. Leinwebera.
Nowy Rynek 6 (pl. Wolności)
Wyrób wódek Ferdynanda Meyera.
Ogrodowa 14
Kościół św. Józefa.
Ogrodowa 15/21
Zakłady bawełniane I. K. Poznańskiego.
Ogrodowa 23
Farbiarnia bawełny Anastazego Bitdorfa.
Ogrodowa 7/13
Browar braci Gehlig.
Pasaż Meyera 10 (Moniuszki)
Poczta i telegraf.
Pasaż Meyera 6 (Moniuszki)
Dyrekcja Szkolna.
Piotrkowska 101
Fabryka chust i kortów Jakuba Hoffmana.
Piotrkowska 104
Pałac i skład wyrobów J. Heinzla.
Wyroby wełniane Towarzystwo Akcyjne Juliusza Heinzla
Piotrkowska 105
Przędzalnia i tkalnia Karola Bennicha.
Piotrkowska 108
Tkalnia F Ende.
Piotrkowska 11
Dom Scheiblerów.
Piotrkowska 110
Wyroby wełniane, tkalnia Ludwika Nippe.
Piotrkowska 112
Apretura wełny Franciszka Fischera.
Piotrkowska 127
Fabryka materiałów meblowych J. Fiala.
Piotrkowska 135
Wyroby wełniane Karola Eiserta.
Piotrkowska 136
Wyroby wełniane Ludwika Schmidera i synów.
Piotrkowska 140
Przędzalnia i tkalnia bawełny Franciszka Ramischa.
Piotrkowska 144
Wyroby wełniane i trykotaże Edwarda Ramischa.
Piotrkowska 149
Tkalnia wyrobów wełnianych Trannntta i Ehmaną.
Piotrkowska 15
Skład manufaktury Herzenberga i Rappaporta (towary moskiewskie).
Piotrkowska 153
Pałac Floryana Jarischa.
Piotrkowska 154
Fabryka octu Reinholda Keilicha.
Piotrkowska 156
Tkalnia mechaniczna Józefa Lissnera.
Piotrkowska 157
Przędzalnia wełny Jakuba Steigerta.
Piotrkowska 158
Fabryka wstążek Schnerr, Jaffe, Zimerman.
Piotrkowska 2
Kościół ewangelicki Św. Trójcy.
Piotrkowska 25
Apteka M. Spokornego.
Piotrkowska 3
Hotel Polski.
Piotrkowska 30
Skład towarów kolonialnych Karola Kesslera.
Piotrkowska 46
Apteka F. Mullera.
Piotrkowska 47
Księgarnia Ludwika Fischera.
Piotrkowska 48
Skład wyrobów półwełnianych R. Kindlera.
Piotrkowska 49
Skład kortu Dawida Prussaka.
Piotrkowska 5
Fabryka wyrobów wełnianych Abrama Prussaka.
Piotrkowska 51
Skład wyrobów bawełnianych zakładów I. K, Poznańskiego.
Piotrkowska 53
Skład wyrobów bawełnianych Hermana Konstadta.
Piotrkowska 57
Tkalnia wełny Gustawa Lorenza.
Piotrkowska 6
Przedstawicielstwo Towarzystwo Akc. Żyrardowskiej Manufaktury.
Piotrkowska 61
Przędzalnia i tkalnia wełny Markusa Kohna.
Piotrkowska 63
Przędzalnia i tkalnia wełny Karola Kretschmera.
Piotrkowska 65
Hurtownia wyrobów Szai Rosenblatta.
Piotrkowska 67
Hotel i teatr Victoria.
Piotrkowska 68
Przędzalnia odpadkowa bawełny Fryderyka Eisenbrauna.
Piotrkowska 72
Hotel Grand.
Piotrkowska 74
Towarzystwo Akcyjne L. Geyera.
Piotrkowska 75
Tkalnia i apretura wyrobów wełnianych Gustawa Wertschytzkiego.
Piotrkowska 77
Dom bankowy Maksymiliana Goldfedera.
Piotrkowska 78
Farbiarnia kortów i sukna Hugona Wulfsohna.
Piotrkowska 85
Tkalnia tkanin meblowych i chustek Edwarda Kindermana.
Piotrkowska 90
Tkalnia kortów i serwet Teodora Steigerta.
Piotrkowska 91
Tkalnia kortów Ludwika Rankę.
Piotrkowska 95
Apteka A. Stopczyka.
Piotrkowska 96
Wyroby jedwabne Samuela Czamańskiego.
Łagiewnicka 6
Przędzalnia wełny Abrama Prussaka.
Łąkowa 1
Przędzalnia wełny Teodora Tietzena.
Łąkowa 13
Przedsiębiorstwo budowlane Roberta Nestlera.
Łąkowa 17
Tkalnia wełny i trykotaże Juliusza Panzera.
Łąkowa 5
Przędzalnia i tkalnia wełny Markusa Kohna.

Serwis ten oparty jest na systemie e107, który rozpowszechniany jest zgodnie z warunkami licencji GNU GPL.